Lotion tonik Neofollics przeciw wypadającym włosom anty DHT 100ml

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Neofollics
  • Kod producenta: 8717953247148
  • Dostępność: Jest
  • szt.
  • Cena katalogowa: 199,00 zł
  • Rabat: -19,90 zł (10 %)
  • 179,10 zł

W zestawie kupisz taniej

Lotion tonik Neofollics przeciw wypadającym włosom anty DHT 100ml

Lotion tonik Neofollics przeciw wypadającym włosom anty DHT 100ml

179,10 zł
Szampon Neofollics przeciw łysieniu anty DHT 250ml

Szampon Neofollics przeciw łysieniu anty DHT 250ml

143,10 zł
322,20 zł
312,20 zł

Neofollics tonik (lotion) przeznaczony jest do stosowania w przypadku wypadających włosów i łysienia dziedzicznego u kobiet i mężczyzn. Tonik stymuluje wzrost nowych i grubszych włosów oraz zmniejsza ich wypadanie.

Lotion Neofollics zawiera wysokie stężenie 11 aktywnych składników. Skuteczność połączenia składników została opisana w przeprowadzonych badaniach. Płyn jest delikatny dla skóry i przyjemny w stosowaniu.

 

Składniki aktywne

Tonik Neofollics zawiera 6 silnych ekstraktów roślinnych, 3 biotechnologiczne molekuły wzrostu włosów i 2 składniki zwiększające absorpcję.

 

Molekuły wzrostu włosów

Vividine stymuluje wzrost włosów na wiele sposobów. Vividina otwiera kanały potasu (PCO) podobnie jak minoxidil. Sprawia to, że włos szybciej wchodzi w fazę wzrostu, która zwykle trwa dłużej. Vividina pobudza również napływ krwi do mieszków włosowych, a co za tym idzie wpływa na dostarczenie do nich składników odżywczych.

 

Aminexil zapobiega twardnieniu kolagenu wokół korzenia włosa sprawiając, że włosy są bardziej „umocowane” w skórze głowy.

 

Adenozyna stosowana na skórę głowy przyczynia się do poprawy wzrostu włosów u kobiet i mężczyzn. Użytkownicy są bardziej zadowoleni ze stosowania adenozyny niż minoxidilu, ponieważ w czasie jego aplikacji nie występują skutki uboczne.

 

Ekstrakty roślinne

 

Ekstrakty roślinne w lotionie Neofollics mają pozytywny wpływ na wzrost włosów i działają na wiele sposobów. Ważnym mechanizmem działania jest zmniejszenie dwuhydrotestosteronu (DHT). Konwersja testosteronu pod wpływem enzymu 5-alfa-reduktazy do DHT jest główną przyczyną łysienia dziedzicznego. DHT prowadzi do niszczenia mieszków włosowych, które są na niego wrażliwe i w efekcie do wyrastania słabszych i cieńszych włosów. Lotion powinien dobrze się sprawdzić w przypadku łysienia androgenowego.

 

Ecklonia cava pochodzi z wód południowej Korei i stanowi alternatywę finasterydu i minoxidilu. Zawiera wysokie stężenie Dieckolu, który zmniejsza DHT oraz wysokie stężenie Dioxinodehydroeckolu, który pobudza wzrost włosów.

 

Ketony z malin mogą zwiększyć produkcję czynnika IGF-1 wpływającego na wzrost mieszków włosowych. Badania pokazują bowiem, że niskie stężenie tej substancji ma znaczący wpływ na wzrost włosów.

 

Krokosz barwierski - roślina podobna do ostu, która pobudza włosy do wzrostu wielokierunkowo i zmniejsza czynnik wzrostu B-1 (peptyd związany z utratą włosów).

 

Krwiściąg lekarski - roślina należąca do rodziny róż. Stymuluje wzrost włosów poprzez wydłużenie fazy wzrostu mieszków włosowych. Hamuje  czynnik wzrostu fibroblastów (FGF)-5, czyli naturalne białko, które ma znacznie w przejściu wzrostu włosów z fazy telogenu do anagenu.

 

Proantocyjanidyna B2 (ekstrakt z pestek winogrona)- polifenol wpływający na wydłużenie fazy wzrostu włosa.

-EGCG- polifenol z zielonej herbaty. EGCG zmniejsza proces enzymu 5-alfa-reduktazy. Sprawia to, że jest to naturalny inhibitor DHT stymulujący wzrost włosów.

 

Skuteczne wchłanianie w skórze głowy

 

Kwas hialuronowy i liposomy (nanokapsułki) wpływają na lepsze wchłanianie składników odżywczych w mieszki włosowe.

 

Lotion Neofollics stosowany jest na skórę głowy. Naniesiony preparat należy  pozostawić do wchłonięcia. Produkt nie zawiera sztucznych barwników, glikolu propylenowego czy parabenów.

Tonik szybko się wchłania, nie jest tłusty i nie pozostawia osadu. Butelka zaopatrzona jest w pompkę i wystarcza na ok. miesiąc aplikacji.

 

Rezultaty

Lotion Neofollics został przebadany i oceniony tymi samymi metodami jak zrobiono to w przypadku finasterydu i minoxidilu. Badane osoby z łysieniem typu męskiego stosowały tonik Neofollics przez 3 miesiące, 2 razy dziennie. 75% badanych zauważyło zwiększenie poziomu wzrostu włosów, a   76%  zmniejszenie wypadania włosów. Połączony efekt zaobserwowano u 59% badanych. 92% użytkowników zauważyło poprawę, a tylko 8% nie doświadczyło żadnych zmian.

 

Stosowanie

W zależności od potrzeb nanieść lotion na miejsca objęte problemem, wmasować i pozostawić do wchłonięcia. Nie spłukiwać przez przynajmniej 3 godziny. 

Produkty do stylizacji można stosować dopiero po całkowitym wyschnięciu produktu.

Stosować 2 razy dziennie; rano i wieczorem.

Po 3 miesiącach można zaobserwować pierwsze rezultaty. Wypadanie włosów powinno się zmniejszyć, a nowo wyrastające włosy będą mocniejsze i grubsze. Efekt będzie silniejszy po stosowania lotionu przez   6-12 miesięcy.

 

Pojemność 100ml

Skład

Aqua, Ethanol, Magnesium aluminum silicate, Ecklonia cava extract, Diaminopyrimidine oxide (Aminexil®), Vitis vinifera seed extract, Pyrrolidinyl diaminopyrimidine oxide (Vividine®), Adenosine, Camellia sinensis leaf extract (EGCG), Sanguisorba officinalis root extract, Carthamus tinctorius flower extract, Raspberry ketone, Hyaluronic acid, Lecithin (Liposomes), Xanthan gum, Glycerin, Levulinic acid, Sodium levulinate, Sodium benzoate, Potassium sorbate