Zastosowanie derma rollerów w kosmetyce

 

Branża kosmetyczna cały czas się rozwija, wraz z postępem technologicznym pojawiają się kolejne innowacyjne rozwiązania, różnego typu urządzenia i akcesoria. Coraz więcej osób korzysta z usług kosmetycznych, aby poprawić swoją urodę, zakamuflować niedociągnięcia natury czy pozbyć się niedoskonałości. Nie brakuje skutecznych metod redukujących oznaki starzenia na skórze czy rozwiązujących problemy z nadmiernie wypadającymi włosami. Coraz większą popularnością cieszą się zabiegi medycyny estetycznej, w tym mezoterapia. Mikronakłuwanie można obecnie przeprowadzić bez wychodzenia z domu, samodzielnie, z wykorzystaniem derma rollera. Jest to niewielki sprzęt, który służy do nakłuwania skóry, łącznie z owłosioną skórą głowy.

W jakim celu stosuje się derma roller?

Medycyna estetyczna stoi na straży piękna, ma w swojej ofercie szereg zabiegów działających zarówno na skórę, jak i na włosy. Bardzo popularna jest mezoterapia mikroigłowa przy pomocy derma rollera. Najczęściej stosuje się ją na twarzy, ale każda część ciała może zostać poddana zabiegowi, co wiążę się z licznym korzyściami. Jest to skuteczny sposób na dostarczenie do głębszych warstw skóry substancji aktywnych i leczniczych, które znajdują się w użytym preparacie. Ograniczanie się do wklepywania kremów w skórę nigdy nie przyniesie tak spektakularnych efektów jak mezoterapia, gdyż działają one wyłączne powierzchownie. Kosmetyk mus przedostać się do skóry właściwej, aby można było mówić o przywróceniu jej utraconej witalności i promiennego wyglądu. Za pomocą derma roller możliwe staje się pozbycie zmarszczek, blizn, cellulitu, popękanych naczynek krwionośnych, sińców pod oczami, zmian potrądzikowych, rozstępów. To niepozorne akcesorium kosmetyczne jest w stanie pomóc nawet przy problemach z owłosioną skórą głowy, łącznie z łysieniem.

Derma roller dla wielu osób może wyglądać groźnie, a setki mikro igieł budzą wręcz pewne obawy co do stanu swojej skóry i bolesności samego zabiegu. Prawdą jest to, że użycie derma rollera wiąże się z dziurkowaniem skóry, ale niesie to za sobą liczne korzyści. Jedną z nich jest poprawienie krążenia i dotlenienia skóry – tworzone są w niej mikroskopijne otwory, do których mogą przeniknąć cenne substancje zawarte w kosmetykach używanych podczas mezoterapii. Poprawia się wchłanialność zastosowanych preparatów, co potęguje ich działanie. Mogłoby się wydawać, że takie mikrouszkodzenia będą miały negatywny wpływ na skórę, ale jest wręcz przeciwnie – odzyskuje ona sprężystość dzięki stymulowaniu włókien kolagenowych do odnowy. Regularne stosowanie derma rollera pobudza skórę do produkcji zarówno kolagenu, jak i elastyny, czyli zapewnia jej warunki do samoregeneracji.

Prawdą jest, nakłuwanie skóry wiąże się z wywołaniem stanu zapalnego, ale wszystko przebiega w sposób kontrolowany i bezpieczny. Użycie derma rollera wiąże się z dolegliwościami bólowymi, dlatego trzeba być tego świadomym. Można liczyć na intensywne zrewitalizowane i rozjaśnienie skóry, oczyszczenie i zwężenie porów, zlikwidowanie blizn i przebarwień, ujednolicenie kolorytu cery, spowolnienie procesu starzenia się, zredukowanie nieestetycznych rozstępów, ujędrnienie i wygładzenie skóry, spłycenie i wyeliminowane zmarszczek, pozbycie się cellulitu. Derma roller nie może być stosowany przy aktywnym trądziku, ale warto po niego sięgnąć, w celu usunięcia zmian skórnych po jego wyleczeniu. Mezoterapia mikroigłowa to skuteczny sposób na modelowanie twarzy i sylwetki, pobudzenie wzrostu włosów na głowie. Co ciekawe, efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, ale na ostateczne trzeba cierpliwie poczekać. Może być on przeprowadzany w gabinecie medycyny estetycznej, w salonie urody lub nawet w domowym zaciszu.

Wypadające włosy a derma roller – jakich efektów można oczekiwać?

Stosowanie różnych preparatów na włosy jest mało skuteczne, działają one powierzchownie, przez co nie rozwiązują problemów z nadmiernie wypadającymi włosami. Świetne efekty pozwala uzyskać derma roller. Za jego pomocą można wręcz wtłoczyć wszystkie składniki kremu/serum/wcierki w głębsze warstwy owłosionej skóry głowy. Mikrouszkodzenia pobudzą skórę do odnowy i regeneracji, zwiększy się jej gęstość i jędrność. Bardzo ważne w przypadku skóry głowy jest usprawnienie mikrokrążenia, co stymuluje mieszki włosowe do wzrostu. Poprawa przepływu krwi sprawia, że docierają do nich wraz z tlenem cenne składniki odżywcze. Mikronakłucia powodują silne ukrwienie skóry, czego nie można uzyskać wyłącznie poprzez masowanie. Mezoterapia skóry głowy to idealne rozwiązanie dla osób zmagających się z problemem wzmożonej utraty włosów, chcących przyspieszyć ich wzrost.

Regularne stosowanie derma rollera w pierwszej kolejności hamuje wypadanie włosów, następnie można zaobserwować wzrost ich objętości i pogrubienie. W celu uzyskania pożądanych efektów konieczna jest długotrwała kuracja, gdyż cykl wzrostu włosa trwa aż dziewięćdziesiąt dni. Mezoterapię można polecić każdemu, niezależnie od wieku, oczywiście po wykluczeniu wszelkich przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Metoda ta okazuje się skuteczna przy różnych typach problemów z włosami i łysienia. Można spodziewać się wzmocnienia mieszków włosowych i przedłużenia fazy ich wzrostu. Zaczynają wyrastać z nich nowe, silniejsze włosy. Derma roller to zarówno profilaktyka łysienia, jak również sposób na uporanie się z nadmiernie wypadającymi włosami. Wskazaniem do wykonania zabiegu jest między innymi leczenie łysienia plackowatego, pobudzenie osłabionych włosów wymagających silnego odżywienia. Pomoże też przy nadmiernie przetłuszczających się włosach, gdyż reguluje pracę gruczołów łojowych skóry głowy. Mezoterapia mikroigłowa owłosionej skóry głowy zwalcza miejscowe złogi tłuszczu, które również mogą przyczynić się do osłabienia włosów i wywołania stanów zapalnych.

Derma roller do twarzy 540 mikroigiełek

Foligain derma roller do skóry głowy