Kiedy warto zdecydować się na mezoterapię i jakie płyną z tego korzyści?

 

Na straży młodzieńczego wyglądu stoi medycyna estetyczna, która ma do zaoferowania szereg skutecznych zabiegów na twarz, włosy i ciało. Z innowacyjnych rozwiązań korzysta coraz więcej osób, przede wszystkim kobiety, które pragną zachować piękny wygląd na wiele lat lub go poprawić, pozbyć się niedoskonałości. Możliwości jest obecnie naprawdę wiele, a za jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej uznaje się mezoterapię. Pomaga przywrócić cerze jędrność, zniwelować zmarszczki, pozbyć się cellulitu czy nawet uporać się z problemem nadmiernie wypadających włosów.

Co warto wiedzieć na temat zabiegu mezoterapii?

Osoby pragnące zachować młodzieńczy wygląd przez długi czas, spowolnić proces starzenia się komórek skóry, powinny zainteresować się mezoterapią. Nawet najdroższe kremy o bogatym składzie nie są w stanie zapewnić tak rewelacyjnych efektów jak ten topowy zabieg medycyny estetycznej. Procesu starzenia się skóry nie można całkowicie zatrzymać, nie istnieje żadna magiczna pigułka, która byłaby w stanie zatrzymać młodość. Można jednak go spowolnić w mniejszym lub większym stopniu, a jednym ze skutecznych sposobów jest właśnie mezoterapia. Nie działa ona powierzchownie i objawowo, jak ma to miejsce w przypadku zwykłych kosmyków, ale pozwala na dostarczenie składników o działaniu odżywczym i regenerującym do głębokich warstw skóry – dzięki temu można uzyskać spektakularne i długotrwałe efekty. Co ważne, mezoterapia jest stosunkowo małoinwazyjną metodą, bez konieczności używania skalpela chirurgicznego. Mogą korzystać z niej zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Mezoterapia polega na dostarczaniu skórze substancji aktywnych o działaniu kosmetycznym i leczniczym. Najczęściej używa się tak zwanych koktajlów zawierających witaminy, minerały, kwasy, osocze bogatopłytkowe itd. Są one wtłaczane w skórę za pomocą elektroporacji lub cienkiej igły. Druga metoda jest bardziej inwazyjna i musi zostać przeprowadzona przez lekarza medycyny estetycznej, dermatologa lub przeszkolonego kosmetologa. Pozytywne zmiany są już widoczne po wykonaniu pierwszego zabiegu, ale w celu uzyskania najlepszych efektów należy przeprowadzić pełną kurację, składającą się z serii kilku zabiegów. Działanie odmładzające, nawilżające i rewitalizujące skórę wykazują witaminy A, C i E, aminokwas, peptydy, kwas hialuronowy. W celu rozjaśnienia cery stosuje się głównie witaminę C, kwas glikolowy, glutation i peptydy. Do walki z cellulitem idealnie sprawdza się krzemionka, rutyna, DMAE, l-karnityna i kofeina. Z kolei wypadanie włosów można zahamować za pomocą krzemionki, peptydów, biotyny i mikroelementów.

Mezoterapia igłowa i bezigłowa

Mezoterapia kojarzy się głównie z nakłuwaniem skóry przy pomocy cienkiej igły, ale koktajle zawierające aktywne substancje mogą być wprowadzane też metodą elektroporacji, czyli przy wykorzystaniu prądu elektrycznego o wysokiej częstotliwości. Jest to bezinwazyjny sposób, całkowicie bezpieczny i bezbolesny, pozwalający dotrzeć do konkretnych miejsc w skórze i uzyskać szybkie efekty. Mezoterapia igłowa odbywa się przy pomocy precyzyjnych nakłuć igłą, co dodatkowo pobudza procesy samoregeneracji skóry. Jeśli komuś zależy na uzyskaniu jak najlepszych efektów w krótszym czasie, to warto zdecydować się na mezoterapię igłową

Jakich efektów można spodziewać się po zabiegach mezoterapii?

Lista efektów, które można uzyskać dzięki zabiegom mezoterapii, jest długa. Pozwala ona na dogłębne nawilżenie i odżywienie skóry, wzrost i sprężystością. Mezoterapia służy poprawie gęstości skóry i jej struktury, zredukowaniu zmarszczek i bruzd. Można liczyć na rozjaśnienie skóry, zniwelowanie nieestetycznych przebarwień i blizn, ujednolicenie kolorytu. Kolejną zaletą będzie pozbycie się cieni i worków pod oczami, pobudzenie produkcji kolagenu, uregulowanie pracy gruczołów łojowych. Za jej pomocą można walczyć z różnymi zmianami skórnymi i niedoskonałościami, w tym z pomarańczową skórką i rozstępami. Mezoterapia pomaga w przypadku nadmiernej utraty włosów i pobudza ich wzrost.

Mezoterapia skóry głowy sposobem na łysienie

Wiele osób boryka się problemem nadmiernie wypadających włosów, co jest szczególnie dotkliwe dla pań, które bardzo cierpią z powodu coraz bardziej przerzedzającej się fryzury. Istnieje wiele sposobów na przeciwdziałanie łysieniu, a jedną z najskuteczniejszych jest mezoterapia skóry głowy. Za pomocą mikronakłuć możliwe staje się pobudzenie mikrokrążenia oraz podanie substancji aktywnych, które przenikną do głębokich warstw owłosionej skóry głowy. Wskazaniem do zabiegu jest przede wszystkim nadmierna utrata włosów i łysienie. Do mieszków włosowych docierają skoncentrowane substancje czynne, które dodatkowo pobudzają wzrost włosów. W przypadku leczenia łysienia idealnie sprawdzają się iniekcje osoczem bogatopłytkowym, które uzyskuje się z krwi pacjenta, przez co można mówić o stuprocentowej biozgodności z tkankami i rewelacyjnych efektach. Nie trzeba martwić się o wystąpienie jakiekolwiek reakcji alergicznej, zabieg jest w pełni bezpieczny i niezwykle skuteczny.

Mezoterapia skóry głowy służy usprawnieniu mikrokrążenia i lepszemu ukrwieniu, dzięki czemu do mieszków włosowych docierają składniki odżywcze, a wypadanie włosów zostaje zredukowane. Co więcej, mezoterapia przyspieszą odrost włosów, zagęszcza je i wzmacnia. Zabiegi mogą być przeprowadzane zarówno profilaktycznie, jak i przy zaobserwowaniu pierwszych oznak łysienia. Ze względu na cztery fazy wzrostu włosów należy pamiętać o tym, że na efekty będzie trzeba poczekać, czasem nawet kilka miesięcy. Naturalnym zjawiskiem jest wystąpienie skutków ubocznych po zastosowaniu mezoterapii, które jednak ustępują samoczynnie w przeciągu kilku dni od wykonania zabiegu. Mówić można o zaczerwienieniu skóry, lekkim obrzęku i niewielkim zasinieniu.