Ecklonia Cava i jej wpływ na wypadające włosy

 

Ecklonia cava jest glonem morskiem, który w bardzo szybkim czasie zyskuje ogromną popularność i stał się przedmiotem zainteresowania szerokiej rzeszy ludzi z problemami trychologicznymi. W naturalnym środowisku występuje w postaci jadalnych i brązowych wodorostów, które zbierane są w oceanie graniczącym z Koreą i Japonią. Do niedawna nazwa tej rośliny nie wywoływała żadnych skojarzeń, obecnie z uwagi na liczne właściwości zdrowotne powoli, lecz skutecznie zrewolucjonizowała także rynek produktów i suplementów wspomagających wzrost włosów. Jego pozytywne działanie zostało potwierdzone przez liczne badania naukowe. Prozdrowotne właściwości nie ograniczają się wyłącznie do wspierania porostu włosów. Istnieją liczne przesłanki, że regularne przyjmowanie Ecklonia cava przyczynia się do walki z najczęściej występującymi chorobami: nowotworami oraz chorobami układu krążenia. 

Właściwości Ecklonia Cava

Wzrost zainteresowania wokół Ecklonia Cava nie jest wyłącznie podyktowany ze względu na przyśpieszony porost włosów. Na całym świecie doceniana jest z uwagi na posiadane właściwości prozdrowotne. W swoim składzie posiada florotaniny, które są przeciwutleniaczami, zapobiegającymi nowotworzeniu komórek. Brązowe algi wykorzystywane są również w walce z nadwagą, ponieważ już po trzy miesięcznych kuracjach dostrzegane są pozytywne efekty stosowania Ecklonia cava. Pozytywnie oddziałuje również na układ krwionośny, wpływając na obniżenie ciśnienia oraz cholesterolu. Z kolei u wyczynowych sportowców, Ecklonia cava, przyczynia się do zwiększenia energii oraz redukowania uczucia zmęczenia. 

Dalsze badania poszczególnych właściwości Ecklonia cava z pewnością nadal będą miały miejsce. Warto pamiętać, że jest to roślina, która w swojej naturalnej postaci jest możliwa do przeznaczona do spożywania, dlatego niemal nie występuje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jak ma to miejsce w przypadku substancji chemicznych. 

 

Wpływ Ecklonia cava na wzrost włosów

We wzroście włosów można wyodrębnić trzy poszczególne fazy, które mają niezwykły wpływ na ich przyszłą kondycję i wygląd. Wyróżniamy: fazę wzrostu, fazę przejściową oraz fazę spoczynku. Z kolei Ecklonia cava posiada imponujący wpływ na fazę wzrostu, czyli zachwianą u osób z problemami łysienia. Nie tylko przyczynia się do zwiększenia wzrostu włosów, a przede wszystkim ogranicza działanie reduktazy 5a. Reduktaza 5a pobudza produkowanie przez organizm DHT, czyli czynnika, który powodującego wypadanie włosów. 

Ecklonia cava posiada działanie, które umożliwia przeprowadzenie naturalnych i korzystnych zmian w otoczeniu komórek włosów. W rezultacie dochodzi do ograniczenia przeobrażania testosteronu w DHT, dlatego przyszły wzrost włosów nie jest zagrożony przedwczesnym wypadaniem owłosienia. 

Ecklonia cava a inne produkty na wypadanie włosów

Osoby, które szukały informacji na temat substancji, które przyczyniają się do porostu włosów, z pewnością zetknęły się z Minoksydelem i Finasterydem. Jednak dostęp do Finasterydu może być utrudniony z uwagi na konieczność posiadania recepty. 

Niezwykle ciekawe wnioski wynikły z naukowego porównywania efektów działania tych dwóch sposobów z Ecklonia cava. Już po 37 dniach stosowania Ecklonia cava, mieszki włosowe zwiększyły głębokość, długość oraz rozmiar. Mieszki były dłuższe o 14% niż w przypadku osób, które korzystały z Minoksydelmu. Co więcej, u osób stosujących Ecklonię, dostrzeżono porównywalny poziom wstrzymywania reduktazy 5a, tak jak u osób przyjmujących Finasteryd. 

Przeprowadzone badania jednoznacznie wykazują wysoką konkurencyjność Ecklonii w porównaniu do innych powszechnych substancji stosowanych na porost włosów. Niezwykle ważnym aspektem, przemawiającym na korzyść wodorostu jest fakt, że jego skuteczność wynika z naturalnych właściwości rośliny. Uzyskanie pięknych włosów jest możliwe bez konieczności stosowania substancji chemicznych. 

 

Ecklonia cava - stosowanie

Branża zajmująca się produkowaniem suplementów i kosmetyków bazujących na Ecklonii cava nie jest jeszcze w pełni rozwinięta.  Najczęściej na rynku występuje w formie ekstraktu. Warto szukać produktów, które posiadają największą zawartość ecklonii. Z powodzeniem można znaleźć preparaty, które posiadają 99,9% ekstraktu z tej rośliny. 

Ekstrakt z Enclovii cava można dodawać do szamponu. Wówczas kolistymi ruchami, przy zachowaniu należytej regularności wmasowywać go w skórę głowy. Jednocześnie można nanosić go także bezpośrednio na skalp. Nałożoną substancję należy pozostawić na skórze głowy na okres od 30 minut nawet do godziny czasu. Następnie należy spłukać głowę letnią wodą. 

Dla kogo przeznaczona jest Ecklonia cava?

Ecklonia cava z uwagi na naturalny skład może być stosowana zarówno przez kobiety jak i mężczyzn w różnym wieku. Najlepsze rezultaty dostrzegają mężczyźni, którzy narażeni są na łysienie ze względu na czynniki genetyczne  oraz upływ czasu. Z pewnością kuracja przy pomocy Ecklonia cava jest rewelacyjnym wyborem dla osób, które obawiają się stosowania sztucznie wytworzonych substancji. Podczas wyboru należy zwrócić uwagę na badania naukowe, które wskazują, że Ecklonia cava przynosi lepsze efekty niż Minoksydyl.